نکات مهم در هنگام انتخاب و خرید دستگاه شستشوی شیشه دوجداره

دستگاه شستشوی شیشه دوجداره اولین دستگاه در خط تولید پنجره دوجداره می باشد. با مطالعه این مطلب، شما همه آنچه که لازم دارید در مورد این دستگاه بدانید را خواهید آموخت. پس تا آخر همراه باشید و چنانچه نیاز به مشاوره رایگان داشتید، می توانید با ما از طریق فرم آخر این صفحه در تماس باشید.

چرا به دستگاه شستشو نیاز است؟

اگر تاکنون خط تولید پنجره دوجداره را از نزدیک دیده باشد، متوجه خواهید شد که از اولین دستگاه ها و شاید مهم ترین دستگاه ها در فرایند تولید شیشه دوجداره ، مرحله شستشوی شیشه دوجداره می باشد. اهمیت این دستگاه به این جهت مهم است که اگر شیشه دارای کوچک ترین لکه در سطح داخلی خود باشد، آنگاه دیگر امکان دسترسی به سطح داخلی آن برای تمیز کردن شیشه بعد از پایان عملیات تولید پنجره دوجداره (یا در صورت نصب در محل) وجود ندارد.

تجربه ما!

بارها مشاهده شده است که در بعضی از کارگاه های تولید شیشه دوجداره ، از روش های سنتی برای تمیز کردن شیشه استفاده می شود. این موضوع یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که در حین تولید مشاهده شده، چرا که تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی یا به اصطلاح تمیز بودن کار دارد. علت این امر این است که در این روش، چون خشک کردن به روش اصولی (خشک کردن شیشه با باد در دستگاه شستشوی شیشه دوجداره) انجام نمی شود، لذا شیشه دارای لکه هایی است که بعد از اتمام کار و نصب آن، لکه شیشه به وضوح در معرض نور مشاهده شده و خبر از کیفیت پایین کار می دهد.

دستگاه شستشوی شیشه دوجداره

این امر جدای وجود لکه های چربی است که به روش سنتی پاک کردن آن بسیار سخت می باشد و بعضا حتی پرز های پارچه نیز بر روی شیشه می ماند. اما در صورت استفاده از دستگاه به دلیل شیستشو با آب دمای بالا و استفاده از روش خشک کن با باد، تمامی مشکلات ذکرشده در فوق به کلی از بین خواهد رفت.

مزیت دیگر استفاده از این دستگاه ، صرفه جویی در مصرف آب و افزایش نرخ شستشو و در نتیجه افزایش نرخ تولید می باشد بطوریکه سرعت شستشوی شیشه می تواند تا 15 متر بر دقیقه، صرف نظر از ارتفاع شیشه باشد. این نرخ شستشوی بالا کاملا قیمت دستگاه شستشو شیشه دوجداره را توجیه می کند.

بخار شیشه
اسکرول به بالا